Tarihçe

Kurucu

Ord. Prof. Dr.
Reha Oğuz Türkkan

Kurucumuz Reha Oğuz Türkkan New York Columbia Üniversitesi eski öğretim üyesidir. 1960-1969 arasında Amerika’da 124 öğretim merkezi (UNİ-TEQ) kurmuş, beşinde Speed Reading-Hızlı Okuma kursları açmıştır. Başkan olduğu ‘Learning Foundations’ Vakfına ABD Federal hükümetince 4 eyaletin öğretim tekniklerini yenileme görevi verilmiş, 1976’da NASA’ya danışman olarak Hindistan’daki uydulu eğitim çalışmalarını incelemiştir.

ALGE

ALGE Eğitim
ve Danışmanlık

Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan ve Tuğrul Türkkan tarafından 2004’te kurulan ALGE bir eğitim danışmanlık kuruluşudur. Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri, E-mail Yönetimi gibi konularda eğitim, yazılım geliştirme, e-eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Turkcell İyiMail Projesi, Garanti SadeMail, DenizdeMail gibi kurum kültürü ve verimlilik projeleri de yürütmektedir.0

EHO

Etkin Hızlı Okuma
Eğitimleri

2014 itibariyle, TC MEB onaylı Etkin Hızlı Okuma eğitimleri, İstanbul, Ankara, Adana ve Kocaeli’de gerçekleştirilmektedir. Hedefimiz Franchising sistemiyle Etkin Hızlı Okuma’yı tüm Türkiye’ye yaymak. EHO eğitimi içeriği, yazılımları, eğitim kitapları bünyemizde geliştirilmiş olup, sistemin tüm telif hakları ALGE Danışmanlık’a aittir.